Najväčší dosah

Vedeli ste, že máme betón pumpu s najväčším ramenom v okolí Banskej Bystrice?

Kvalitný betón

Dovolíme si tvrdiť, že do našich betónových zmesí pridávame to najtvrdšie kamenivo, ktoré sa ťaží v Banskobystrickom okrese.

Záruka kvality

Vedeli ste, že všetky naše betónové zmesi sú certifikované TECHNICKÝM A SKÚŠOBNÝM ÚSTAVOM STAVEBNÝM Bratislava?

Samonivelačné podlahy

Robotníci rozlievajúci samonivelačný betón

Súčasťou hrubej stavby je, samozrejme i podlaha domu, či bytu. Od jej presného vyhotovenia záleží, či nám bude klavír v obývačke neustále „odchádzať“ do opačného rohu, alebo či nám nebudú padať taniere z jedálenského stola.

Použitie samonivelačných hmôt – to je pravdepodobne trend, ktorým sa stavebníctvo v nasledujúcich rokoch bude uberať. Tieto poterové látky sa vyrábajú ako zmesi plnív, cementov a hygienicky neškodných prísad stavebnej chémie, ktoré umožňujú dosiahnuť požadované vlastnosti zmesi. krem toho, že vynikajúco slúžia na vyrovnanie podkladovej vrstvy sú pevné, odolné voči oteru a ako už ich samotný názov prezrádza dokážu samovoľne vytvárať vodorovnú plochu.

Tým odpadá prácne vyrovnávanie, ktoré poznáme napríklad pri podlahách z klasického liateho cementového poteru a aj výsledná hrúbka poteru môže byť oveľa nižšia ako pri cemente, dokonca môžeme realizovať potery už od 10 mm, čím sa znižuje aj zaťaženie, ktoré podlaha vytvára na strop, alebo nosné konštrukcie, ktoré sa pod ňou nachádzajú a je teda vhodná napríklad pre rekonštrukcie podkroví starších domov, kde hrá veľkú úlohu dôraz kladený na statiku staršej stavby.

Väčšina typov samonivelačných hmôt je vhodná pod všetky druhy podlahových krytín, ba aj do vlhkého prostredia, sú vhodné pre podlahy s podlahovým kúrením a tým, že vytvárajú dokonale rovný povrch sú určené aj ako finálne úpravy povrchu pred pokládkou dlažby, linolea, či iných podlahových krytín.

Pri procese zmenia sa zmrašťujú iba nepatrne a podlaha je pochôdzna už po jednom dni a zaťažiteľná už po troch dňoch. Samonivelačné podlahy sa obvykle dodávajú ako hotové suché zmesi, ktoré výrobcovia ponúkajú už priamo namiešané, čím odpadá možnosť chybného vypracovania zmesi a jej následné znehodnotenie, práca s nimi je pohodlná a čistá, možno ich miešať tak ručne ako aj strojovo a výsledok je zaručený.